Shopping Cart

Teklif yok...

Kurumsal Araç Kiralama

Küçük, orta veya büyük ölçekli her firmanın ihtiyaç duyabileceği kurumsal araç kiralama ile ilgili tüm sorunlarınızın uygun yanıtları Zucar’da!

Zucar, şirketinizin ihtiyacına en uygun kurumsal araç kiralamadan avantajlı biçimde faydalanabilmeniz için birçok kampanya sunuyor. Peki, kurumsal araç kiralama tam olarak nedir ve kapsamında neler vardır?

Kurumsal araç kiralama, kurumlara veya şirketlere özel olarak sunulan araç kiralama hizmetleridir. Kurumsal aracın kiralanması hizmeti, şirketlerin ihtiyaçlarına göre binek veya ticari araç olarak verilir. Araç sayısında ise minimum bir sınır yok. Şirketinizin optimum araç sayısı için sizlere yardımcı olabilecek birçok deneyimli personelimiz mevcut.

Kurumsal Araç Kiralamak İçin Sebepler

Zucar, işiniz ve şirketiniz için en seçkin araç alternatiflerini sunarak size en uygun olanı belirlemenize yardımcı olur. Alt, orta veya üst segment araçlardan dilediğiniz kombinasyonu yapabilir seyahat ve lojistik ihtiyaçlarınıza hızlı şekilde yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca kurumsal kiralama seçeneklerimiz arasında şirketler için;

 • Esnek ödeme planları,
 • Hasar veya kaza durumlarında araç değişimi
 • Şirket bütçesine uygun seçenekler,
 • Düzenli araç bakımı,
 • Kasko, sigorta, harç, vergi takibi ve ödemeleri,

ve 7/24 canlı destek gibi pek çok hizmetimiz bulunmaktadır.

Zucar’ın Farkı Nedir?

Zucar, iki türlü kiralama yapar. Sıfır araçlarda minimum 12 ay kiralama, 2.el kiralamada 6 ay ve 12 ay kiralama mevcut. Zucar, Tüm Türkiye’ye ücretsiz araç tesliminde bulunur. Kiralama için seçenekleri dilerseniz yüz yüze görüşmeden önce online olarak da alabilirsiniz. Kiralama için online üzerinden teklifle çalışarak teklif alan müşteriye teklif içeriği mail olarak iletilir.

Teklifi alan müşteri, değerlendirmeye tabi tutularak kendisinden gerekli evraklar istenir. Bu süreçte istenen evraklar; şahıs şirketleri ve sermaye şirketleri olarak 2’ye ayrılıyor. Evrak girişinde bulunmak isteyenler için sitemiz üzerinden kullanıcı adı ve şifre girişi ile evrak yüklemesi gerçekleştirilebilir. 

Evraklar Zucar tarafından incelendikten sonra değerlendirme süreci tamamlanmış oluyor. Tüm kiralama seçeneklerinde 1 kira tutarı peşinat olarak kabul ediliyor. Araçlar size teslim edildiğinde fatura kesilerek ödeme bekleniyor. Sonraki ayların ödemeleri aylık olarak ve isteğe bağlı toplam ödeme olarak gerçekleştiriliyor.

Araçların kiralandığı süre boyunca; tüm bakımları, sigortası, full kasko, muayene, ikame araç ve çekici hizmetleri tarafımızdan karşılanır.

Kurumsal Araç Kiralamak İçin Gerekli İşlemler

Şirketler, zaman zaman kurumsal uzun dönem araç kiralama hizmetine ihtiyaç duyar. Araç filosu kurmak isteyen şirketler;

 • Kullanılacak araç modeli,
 • Kiralanacak süre,
 • Kiralanacak araç sayısına 
 • Yıllık kilometre kullanım miktarına

göre farklı tekliflerle karşılaşır. Bu tekliflerin içeriği sözleşmede belirtilir ve anlaşma sağlanırsa diğer iş ve işlemlere geçilir. Kurumsal kiralamada:

 1. Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi kaydının bir fotokopisi,
 2. Şirket yetkililerine ait nüfus cüzdanı fotokopileri,
 3. Şirketin aktif olarak çalıştığına dair faaliyet belgesi,
 4. Aracı kullanacak kişilerin nüfus cüzdanı ve ehliyetlerinin fotokopileri,
 5. İmza sirküleri

belgelerinin firmaya beyan edilme zorunlulukları bulunuyor.

Kurumsal Araç Kiralama Avantajlı Mı?

Kurumsal araç kiralamak isteyen şirketler satın alma veya kiralama işlemleri arasında kararsız kalabiliyor. Fakat özellikle filo kuracak şirketler için araç kiralama, oldukça avantajlı. Şirketler bütçe yönetimini satın alma yerine kiralamaya ayırdığı için gerekli ve doğru yatırımları rahatlıkla yapabiliyor. Şirket yatırım yaparken aynı zamanda büyüyerek verimini arttırıyor ve bu süreçte herhangi bir sorumluluk almıyor. Sorumluluk almayan şirketler, bir nevi iş yükünü kiralama hizmeti yapan firmaya yaptırarak zamandan da tasarruf sağlıyor.

Araç kiralamada tüm sorumluluk ve hizmetlerin Zucar tarafından karşılandığı bu hizmetten yararlanmak için online teklif alabilir ve şirketinizin yatırımlarına yeni bir yön verebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir