Shopping Cart

Teklif yok...

Şirket Aracı Kiralama

Şirket aracı kiralama, şirketlerin iş ihtiyaçlarına uygun araçların uzun dönem kiralama olarak kiralanması hizmetidir. Bu hizmet, şirketlerin işlerini daha verimli bir şekilde yürütmelerine yardımcı olmaktadır. Şirket aracı kiralama genellikle uzun dönem araç kiralama seçeneği sunar ve bu seçenek genellikle şirketlerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Kiralanan Araçlar genel itibariyle yeni veya son model araçlardır ve tüm araçlar full kasko sigortalıdır.

Şirket aracı kiralama hizmeti avantajları arasında şirketlerin kendi araçlarını satın almaktan daha az maliyetli olması, araçlarını güncel tutmak için daha az zamana ihtiyaç duymaları ve işletmenin nakit akışını yönetmek için daha fazla esneklik sağlaması, araçların bakım, onarın, muayene, motorlu taşıtlar vergisi, sigorta gibi finansal maliyetlerin Zucar filo tarafından takip edilerek karşılanması, zaman tasarrufu ve iş gücü kaybının önlenmesi sayılabilir.

Ayrıca, şirketler filo kiralama hizmetleri seçerken, full kasko sigorta kapsamını ve araçların bakımı konusunu da dahil olmak üzere tüm masrafları Zucar filonun karşıladığını bilmeleri gerekir, Zucar filo tüm filo araç kiralamalarda 1.000 TL ye kadar sınırsız beyan hakkı tanımaktadır.

Şirket aracı kiralama, bir işletmenin araç ihtiyacını karşılamak için filo kiralama şirketlerinden ihtiyacına uygun aracı kiralamasıdır. Şirketler genellikle iş seyahatleri, toplantılar, müşteri ziyaretleri, yük taşıma, personel taşıma veya diğer iş faaliyetleri için filo araç kiralamayı tercih ederler. Bu durumda Zucar filonun avantajlı filo kiralama hizmeti devreye girer ve işletmelere farklı araç tipleri sunar, bu araç tipleri otomobiller, hafif ticari araçlar ve lüks araçlardan oluşmaktadır. Şirketler, ihtiyaçlarına uygun bir veya bir kaç araç seçebilir ve şirket araçlarını uzun dönem kiralama seçenekleri ile kiralarlar. Kiralama süresi genellikle 6 ay ve 12 ay ile sınırlıdır.

Şirketler, filo araç kiralama ile birçok avantaj elde ederler. Şirket aracı kiralayan işletmeler, uzun dönem araç kiralama hizmeti aldıklarından araçların finansal maliyetleri ve periyodik işlemlerine zaman harcamazlar, bu nedenle şirketler işlerine odaklanır Zucar filo ise şirket araçlarına odaklanır ve tüm bu süreci titizlikle yürütür.

Sirkete kiralanan araci kimler kullanabilir
Sirkete kiralanan araci kimler kullanabilir

Şirkete kiralanan aracı kimler kullanabilir?

Şirket aracı kiralama hizmetinden yararlanan işletmeler kiralanan aracı kimin veya kimlerin kullanabileceği konusunda tereddüt yaşamaktadır. Filo kiralama hizmeti alan şirketler kiralanan aracı, şirket ortakları ve şirket çalışanları tarafından kullanılabilir. Ancak, kiralanan araç tipine uygun, ehliyet tipi olması gerekmektedir. Aksi taktirde aracı kiralayan şirketlere kolluk kuvvetleri tarafından cezai işlem uygulanması kaçınmaz olacaktır. Ayrıca şirket aracını kullanan sürücünün trafik kanun ve yönetmeliklerine uygun hareket etmesi gerekmektedir. Özellikle alkol veya uyuşturucu gibi kullanım sonucu telafisi güç sorunlara neden olabilir.   Zucar filonun uzun dönem araç kiralama sözleşmesinde belirtilen koşullara ve şirketin kendi iç politikalarına bağlı olduğu konularda belirli kısıtlamalar ve şartlar yer alabilir. Kiralama sözleşmesinde belirtilen kurallara uymak önemlidir ve sözleşme ihlali, ek ücretler veya hatta sözleşmenin feshedilmesine yol açabilir.

Sirketler neden araba kiralar
Sirketler neden araba kiralar

Şirketler neden araba kiralar?

Şirketler araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak birçok avantaj elde edebilirler. İşte bazıları:

  1. Maliyetlerin kontrol altında tutulması: Şirketler, araç satın almaya kıyasla araç kiralamanın maliyetlerini daha kolay kontrol edebilirler. Zucar filo araçların bakım ve onarım, lastik değişimi, muayene, MTV, sigorta ve full kaskolarını yapar ve bu da filo kiralama hizmeti alan şirketlerin maliyetlerini düşürür.
  2. Süreçlerin basitleştirilmesi ve zaman tasarrufu: Şirketler, araç satın almaya kıyasla araç kiralama sürecinin daha basit ve hızlı olduğunu anlarlar. Zucar filo, araçların sigorta ve kasko, vergi, Muayene, hasar ve arıza durumlarında yol yardım hizmeti, yedek araç temini gibi süreçleri de yürütmektedir.
  3. Esneklik: Şirketler, kiralama sözleşmelerini ihtiyaçlarına göre şekillendirebilirler. Kısa veya uzun vadeli kiralama seçenekleri mevcuttur ve bu, şirketlerin iş ihtiyaçlarına göre hareket etmelerini sağlar.
  4. Çeşitlilik: Şirketler, araç kiralama hizmetleri sayesinde farklı tipte ve özelliklere sahip araçlara erişebilirler. Bu, şirketlerin iş ihtiyaçlarına uygun araçları seçmelerini sağlar.
  5. Aracın sürekli güncellenmesi: Kiralama şirketleri, kiralık araçları güncel tutar ve yenilerini eklerler. Bu, şirketlerin daha yeni ve daha iyi donanımlı araçlar kullanmasını sağlar.

Tüm bu faktörler, şirketlerin araç kiralama hizmetlerinden yararlanmasını cazip hale getirir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir