Shopping Cart

Teklif yok...

Filo Araç Kiralama Nedir?

Şirketler, araç tedariği konusunda değişen ihtiyaçlarına dinamik çözümler aramaktadır. Bu çözümlerden birisi de, filo kiralamadır. Bu hizmet, işlevi gereği hem daha ekonomik hem de daha az zahmetlidir. Bu sayede şahıs veya sermaye şirketleri, yoğun iş yükü karşısında işlerini kolaylaştırabilir. Zucar olarak bizler, uzun dönem araç kiralama ve yıllık araç kiralama hizmetinin yanı sıra filo kiralama hizmeti de sunmaktayız. Gelin, bu hizmetin detaylarına göz atalım.

Filo Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Şirketler; iş seyahatleri, etkinlikler veya özel projeler gibi farklı amaçlar için filo kiralamak isteyebilirler. Zucar, müşterilerine zengin araç seçenekleri sunarak bu ihtiyaca cevap vermektedir.  Böylece uygun ödeme planları sayesinde filo kiralama hizmetlerinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Peki bu hizmet nasıl alınır? Hangi belgeler gereklidir ve bu süreç nasıl işler? Bu sorulara tek tek cevaplar verelim.

Zucar Filo Kiralama Hizmetleri Kapsamı

Filo araç kiralamak isteyen şirketler, aşağıdaki bilgileri tarafımıza beyan etmek durumundadır:

 • Araç modeli
 • Kiralama süresi
 • Kilometre kullanım miktarı
 • Kiralanacak araç sayısı

Bu bilgileri sizlerden aldıktan sonra, bir teklif hazırlarız ve teklif içerisinde filo kiralama fiyatları bilgisi de yer alır.. Eğer bu teklif sizler için uygunsa, sözleşme imzalamak üzere gerekli belgeler kontrol edilir ve bu sayede işlemler kısa bir sürede tamamlanır.

Eğer filo satın almanın maddi yükünden ve filo yönetiminin zorluklarından muaf olmak istiyorsanız, size özel çözümlerimizden yararlanabilirsiniz. Bunun için satın alım öncesi ve sonrası danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçerek şirketinizin ihtiyaçlarına ve maddi olanaklarına göre uzun dönem araç kiralama veya filo araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Zucar Filo Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Eğer filo araç kiralamak istiyorsanız, aşağıdaki belgeleri tarafımıza yukarıdaki bilgilerle beraber beyan etmeniz gerekir:

 • Şirketin faal olduğuna ilişkin faaliyet belgesi
 • İmza sirküleri
 • Aracı kullanacak olan kişilerin nüfus cüzdanı ve ehliyet fotokopileri
 • Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi kaydının fotokopisi
 • Şirket yetkililerine ait olan nüfus cüzdanı fotokopileri

Bu belgeleri tarafımızda ilettiğiniz zaman, sizleri finansal değerlendirmeye tabi tutarız. Bu değerlendirmenin sonucuna göre, aylık ya da yıllık ödeme planları oluşturulur. Uzun dönem araç kiralama hizmetinde olduğu gibi, ödeme planınızı seçerek şirketinizin mali olanaklarına göre ödeme yapabilirsiniz.

Filo Kiralama En Az Kaç Araç?

Yaygın inanışın aksine, tek araçla da filo kiralama hizmeti satın alınabilir. Üst sınır ise filo kiralama hizmeti sunan şirketin elindeki araç sayısına göre değişir. Yani tek araç kiralayabileceğiniz gibi, onlarca araç da kiralayabilirsiniz. Bu nedenle hizmetten küçük, orta ve büyük çaplı şirketler yararlanabilirler. Elbette ihtiyaca yönelik kiralama yapmak, oldukça kritik bir hamledir.

Filo araç kiralama hizmetlerinde size uygun seçenekleri görmek isterseniz “Araçlar” sekmesine göz atabilirsiniz. Burada, kiralamaya uygun araçların listesi yer almaktadır.

Filo Kiralama Avantajları Nelerdir?

Eğer filo kiralama hizmetlerinden yararlanırsanız, aşağıdaki avantajları elde edersiniz:

 • Ekonomiklik: Uzun dönem araç kiralama hizmetleri gibi filo araç kiralama hizmetleri de birim bazda daha uygun fiyata gelir. Bu sayede yüksek sayıda araca ihtiyaç duyan şirketler, birim bazda ekonomik teklifler alır.
 • Kullanım kolaylığı: Yıllık araç kiralama hizmetleri gibi filo araç kiralama hizmetleri de şirketlere büyük bir kullanım kolaylığı sağlar. Çünkü filo kiralayarak araçların bakımına, full kaskosuna, sigortasına ve MTV’sine, muayene ücretlerine ve yedek parçasına “ek” ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Ayrıca bu prosedürlerle de uğraşmanıza gerek kalmaz.
 • Ücretsiz araç ikamesi: Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinde olduğu gibi, filo kiralama hizmetlerinde de ücretsiz araç ikamesinden faydalanırsınız. Bu sayede kiraladığınız araçlar, Türkiye’nin neresinde olursanız olun ücretsiz bir şekilde sizlere ulaştırılır.
 • Şeffaflık politikası: Zucar olarak, hizmetlerimizi büyük bir titizlik ve şeffaflıkla yürütüyoruz. Bu nedenle sözleşme içerisinde yer alan fiyata ek bir ödemeyle karşılaşmazsınız. Aynı zamanda süreç içerisinde sizleri uğraştıracak prosedürlerden de muaf olursunuz.
 • 7/24 müşteri desteği: Yıllık araç kiralama hizmetinde olduğu gibi, filo kiralama hizmetinde de sürekli yanınızdayız. Araçlarla ilgili sorularınız veya sorunlarınız olursa, bizlere anında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Görüldüğü üzere, filo kiralama hizmetlerinden faydalanarak;

 • Zamandan
 • Maddiyattan ve
 • Yasal prosedürlerin getirdiği iş yükünden büyük ölçüde tasarruf edersiniz.

Eğer filo kiralama hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız, şimdi araçlar sekmesinden araçları inceleyebilir veya teklif formunu doldurabilirsiniz. Uzun dönem araç kiralama ve yıllık araç kiralama hizmetlerinde olduğu gibi, filo araç kiralama konusunda da merak ettiklerinizi bize sormaktan çekinmeyin.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir