Shopping Cart

Teklif yok...

ticariarackiralama

Ticari Araç Kiralama

Ticari Araç Kiralama

Ticari araç kiralama, hafif ve ticari araçların çeşitli şirket ve firmalara kiralanması hizmetidir. Şirketler için ticari araç kiralama, araç satın almaya bütçe ayrılmadığı için mali açıdan oldukça avantajlıdır. Böylece, şirketler, lojistik hizmetleri için değil yalnız yatırım ve büyüme amaçlı borçlanırlar.

Kurumlar kendi ihtiyaçlarına göre çok sayıda çeşitli modellerde birçok araç kiralayabilir. Ticari araç kiralamada istenen evraklar, standart araç kiralama için gerekli belgelere göre farklılık gösterebilir. Kullanım amacına göre farklı belgeler gerektiren ticari araçlarda, aracın büyüklüğüne göre yolcu ve yük taşıma da farklılık gösterir. Araç ruhsatındaki tanımlamalar da aracın genişlik ve yük durumuna göre değişir.

Neden Ticari Araç Kiralama?

Şirketinizin ticari yük taşımacılığı için şirket aracı kiralama seçeneklerini de gözden geçirmenizde fayda var. Çünkü aracın ruhsatında belirtilen yük kapasitesi ve yolcu sayısı durumlarının aşılmadığına dikkat etmelisiniz. Yük taşıma amacıyla kiraladığınız araçlarda K belgesine de gerek yok. 

Şirketini büyütmeye odaklı ve belge, kontrol, muayene gibi birçok işlemden kurtulabileceğiniz ticari araç kiralama hizmetlerini güvenilir ve deneyimli araç kiralama şirketi olan Zucar’dan alarak konforu da hizmeti de en üst seviyede yaşamanız mümkün.

Global çip krizi ve küresel ekonomik sıkıntılar sebebiyle giderek artan araç fiyatlarına belki de son yılların en iyi çözümü olan araç kiralama, şirketleri büyük bir mali yükten kurtararak gerekli kalemlere yapılacak harcamaların da artmasını sağlıyor.

Ticari Araç Kiralamada Şartlar Nelerdir?

Ticari araçların kiralanması, binek araçların kiralanmasından daha farklı şartlar gerektiriyor. Peki, bir şirketin ticari araç kiralaması için gerekli şartlar nelerdir?

  1. K türü yetki belgesine sahip olmak,
  2. Şirketin Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’ ndeki kaydının fotokopisi,
  3. Şirket yetkililerine ait nüfus cüzdanı fotokopileri,
  4. Şirketin aktif çalıştığına dair faaliyet belgesi,
  5. Şirket araçlarını kullanacak kişilerin ehliyet ve nüfus cüzdanı fotokopileri ve imza sirküleri

gibi belgelerin ibraz edilmesi gerekiyor.

Ayrıca Zucar’a ait K1 yetki belgesi de mevcut. Kiralamada talep edildiği takdirde ek hizmet olarak ücretli temin ediliyor.

Bilgi Notu: Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi kaydı, Ticaret Odası’na başvuru yaparak alınabilir. Ticaret Odası’na başvurmadan önce şirketinizin sermaye veya şahıs şirketi oluşu faaliyet alanı, sermayesi yönetimi gibi konularda netlik kazanmış olmanız gerekmektedir.

Yolcu ve yük taşımacılığı hizmetleri yapan şirketler için satın almayla kıyaslandığında oldukça avantajlı bir seçenek olan araç kiralamada gerekli şartları sağladıktan sonra dilediğiniz ticari araç kiralama veya araç filosu kurabileceksiniz.

Ticari Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Zucar’da esnek ödeme seçenekleri ve ödeme planındaki uygunluk, şirketler için araç kiralamayı oldukça cazip hale getiriyor.

Ar-Ge çalışmaları ve yatırım seçenekleri ile şirketlerin gerekli birçok gider kalemi bulunmaktadır. Bu çalışma ve yatırımlar, şirketin gelecek vadeden bir şirket olması ile birlikte giderek büyüyen ve gelişen bir şirket olmasını da sağlar.

Küçük, orta veya büyük ölçekli tüm firmaların lojistik desteğinde yararlanabilecekleri araç kiralama hizmetleri, birçok şirket tarafından tercih ediliyor. ticari araç kiralama sayesinde ulaşım ve taşımacılık alanları aksamazken maliyetler de satın almaya göre oldukça düşük kalıyor. Ayrıca şirketin; araçların bakımı, sigortası ve gerekli tüm iş ve işlemleri yürüttüğü düşünülürse zamandan ve ek yükten de tasarruf sağlıyor.

Ticari Araç Kiralama Fiyatları Nelerdir?

Zucar’da sıfır araçlarda minimum 12 ay kiralama, 2.el kiralamada 6 ay ve 12 ay kiralama seçenekleri bulunur. Zucar, ayrıca nereden ulaştığınız fark etmeksizin tüm Türkiye’ye ücretsiz araç tesliminde bulunur. Kiralama için şartları dilerseniz yüz yüze görüşmeden önce online olarak da alabilirsiniz. Kiralama için online üzerinden teklifle çalışarak teklif alan müşteriye teklif içeriği mail olarak iletilir. Uygun görüldüğü takdirde gerekli evrak işlemleri değerlendirmeye alınarak kiralama hizmetleri verilir. Ticari araç kiralama fiyatları aracın modeli, kiralanma süresi, yıllık kilometre kullanım miktarı ve sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte tüm bu sorunlarınıza çözüm ortağı olan Zucar’a gelerek konforun tadını çıkarın!