Shopping Cart

Teklif yok...

yillilkarackiralama

Yıllık Araç Kiralama

Yıllık Araç Kiralama

Filo araç kiralama firmalarının, şahıs şirketlerinin veya kurumsal şirketlerin operasyonel ve finansal işlerine yardımcı olmak amacıyla en az 12 ay (1 yıl) süreyle verdiği hizmete yıllık araç kiralama denilmektedir. Şirketler tarafından genelde 12 ay, 24 ay ve 36 ay olarak kiralanan bu sisteme “uzun dönem araç kiralama” da denilmektedir. Yıllık araç kiralama firmaları, prensipleri değişmekle birlikte genellikle süreç ve teminat fark etmeksizin bireysele kiralama hizmeti vermemektedir. Bu firmalar, yalnız kurumsal şirketlere kiralama hizmeti sunmaktadır.

Yıllık Araç Kiralamanın Avantajları

Yıllık araç kiralama firmaları, şirketlerin iş yükünü hafifletmeyi ve şirketlerin konforunu hedeflemektedir. Şöyle ki; trafik sigortası, kasko yükümlülüğü, aracın yıllık bakım periyot masrafları ve diğer tüm sigortalar yıllık araç kiralama yapan firmaya aittir. Bu konuda araç kiralayan şirketlerin iş yükünü hafifletip aynı zamanda bu şirketlerin iş verimliliğini arttırmaktadır. Yıllık araç kiralama, araç satın alma derdi olmadan şirketin bütçesini düşünerek finansal olarak destek oluyor. Araç satın almadan önce, alırken ve aldıktan sonra dahi var olan evraksal işlemlerle sizi uğraştırmaz. 

Biz Zucar olarak hem bütçenizi hem ihtiyaçlarınızı ön planda tutuyoruz.

Yıllık araç kiralama yapan firma kadar filo araç kiralayacak şirketin de yükümlülükleri bulunmaktadır.

Yıllık Araç Kiralama İçin Gereken Koşullar Nelerdir ?

Yıllık araç kiralamak için sağlanması gereken koşullar kiralama süresinin 1 – 2 veya 3 yıl olması fark etmeksizin aynı kapsama girmektedir. Örneğin, 1 yıllık araç kiralama yapabilmek için aracı kiralamak isteyen şirketin resmi varlığını filo araç kiralama firmasına ibraz etmesi gerekmektedir. Resmi varlığını ve sadece devletten alabileceği “faal” belgesini kiralama yapan firmaya bildiremeyen şirketler yıllık araç kiralamadan yararlanamaz. Çünkü bu belge, şirketin yasal işler yaptığını belirten önemli bir belgedir. Yıllık araç kiralayan firmalar, araç kiralamak isteyen şirketlerden bazı belgeler istemektedir. Bu belgelerin en önemlisi “Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi” kaydının fotokopisidir.  

Eğer bu kaydı yaptırmadıysanız, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi kaydı, Ticaret Odası’na başvuru yaparak alınabilir. Fakat Ticaret Odası’na başvurmadan önce şirketinizin sermaye veya şahıs şirketi oluşu faaliyet alanı, sermayesi, yönetimi gibi konuların kesin bilgi olması gerekmektedir.

 

Bu belge hem araç kiralama yapan firmayı hem de kiralamak isteyen şirketi güvende tutmaya yardımcı oluyor. Bunun dışında aracı kullanacak kişilerden istenen bazı belgeler bulunmaktadır. Bunun nedeni ise aracın gerçek kişilere hizmet edeceğinden emin olmaktır.

Yıllık ticari araç kiralamak ise şirketlerin yolcu veya yük taşımacılığı yapmak amacıyla kiralamak istediğini gösterir. Yıllık ticari araç kiralama da yıllık araç kiralama gibi 12, 24, 36 ve 48 ay olmak üzere yapılabilmektedir. Yıllık araç kiralama için belirtilen koşullar yıllık ticari araç kiralama için de geçerlidir. Bu koşullardan farklı olarak filo araç kiralama firmasına kiralanmak isteyen aracın ticari amaçla kullanılmayacağını belirten K2 belgesini de iletmek gerekmektedir. Tüm bu belgeler iletildikten sonra firmalar arasında sözleşme imzalanabilmektedir.

Yıllık araç kiralamada;

– Geniş araç filosu olan firmaları tercih ederseniz yakıt türü, araç iç genişliği, bagaj hacmi, motor hacmi, vites gibi daha birçok konuda seçenekleriniz bulunabilir.

– Herhangi bir olumsuzluk durumunda hız ve yönetim konusunda aynı dili konuşacağınızdan emin olmalısınız.

– Yıllık araç kiralayacağınız firmanın portföy yönetim kalitesini araştırıp profesyonel, güvenilir ve deneyimli olmasına dikkat etmelisiniz.

Yıllık Araç Kiralama Fiyatları

Senelik araç kiralama ücretleri aracın sınıfı, araçları kiralayacağınız süre, araç sayısı ve aracı kiraladığınız süreye göre değişkenlik göstermektedir.

Siz de araç ihtiyacınız için Zucar’ın güvenilir ve profesyonel kadrosundan yıllık araç kiralama ücretleri ile ilgili bilgi alarak geniş araç filosu ile aracınızı şirketinizin ihtiyaçlarına ve isteğinize göre seçerek şirketiniz için ekstra indirimlerle kiralayabilirsiniz. Kampanyalarımızdan haberdar olmak ve size uygun teklifleri sunmamız için bize ulaşabilirsiniz.